Naujienos

Naujienos


Automobilių rally raid treniruotė "Specialus siūlymas"

2017-10-06

gaiziunai logo

I važiavimo starto eilės tvarka
I vaziavimas


Automobilių rally raid treniruotė "Specialus siūlymas" 2017 10 07

2017-10-03

gaiziunai logo

Treniruotės taisyklės
Specialus siulymas taisykles

Paraiška
Paraiska Specialus siulymas1


Lenktynininkai moka remontuoti ir tiltus

2017-09-21
 

Po plačiai nuskambėjusių, praėjusį šeštadienį Lietuvos Rally Raid ir taurės čempionatą, kurį rengia VšĮ “Bekelės fiesta”, vainikavusių paskutiniojo etapo varžybų, vykusių Švenčionių rajone, sulaukta ir ne tokios džiugios informacijos iš Meironių II kaimo gyventojų.
Jie skundėsi, kad po varžybų nukentėjo tiltelis per vandens, atitekančio iš Viriogalos įlankos, pralaidą. Lenktynių organizatoriai, užuot formaliai atsikalbinėję ar ieškoję kaltų, vos gavę signalą kartu su renginio partneriais iš STIHL ir „Nissan“ išvyko į vietą ir tą pačią dieną suremontavo tiltelį.
Atvykę į vietą, varžybų organizatoriai įvertino tiltelio būklę. Ne pirmos jaunystės jo konstrukcija braškėjo nuo dalyvių srauto, o pravažiavus keliems visureigiams supuvusi mediena visai sutriušo.
Kitiems sportininkams, norėjusiems įveikti šią pralaidą, jau teko pasitelkti visą inžinierinių sugebėjimų arsenalą ir netgi gerves.
Atvykę talkininkai ieškoti medienos nusprendė vietinėse lentpjūvėse, o gyventojai geranoriškai palydėjo iki vieno ūkininko sodybos, aprūpinančio pjauta mediena apylinkę.
Jo turimos lentos buvo net 6 metrų ilgio, tad pasitelkus Stihl pjūklą beregint jos buvo supjautos į dvimetrines, kurios nesunkiai tilpo į „Nissan Navara“, dar savaitgalį išbandytą lenktynių trasoje.
Bekelės automobiliu tituluojamą „Nissan Navara“ pikapą pristačiusiam „Nissan Nordic Europe” komunikacijos vadovui Baltijos šalims Mindaugui Plukiui beliko tik sulakstyti į Sužionis ir parūpinti tinkamų vinių.
Talkininkai pašalino senos medienos likučius palikę tik pagrindinę pralaidos konstrukciją, kuri pasirodė besanti dar pakankamai tvirta.
Padirbėjus porą valandų tiltas atrodė kaip naujas, tad talkininkams beliko tik išbandyti tiltelio tvirtumą. O tam, aišku, vėl geriausiai tiko 2,2 tonos sveriantis „Nissan Navara“ pikapas.
„Mes niekada nepaliekame nebaigtų darbų ten, kur rengiame lenktynes. Jei tik sulaukiame informacijos, jog yra kažkas taisytino – vykstame ir tvarkome, į tai žvelgdami atsakingai ir dėkodami gyventojams už informaciją“, - braukdamas nuo kaktos prakaitą kalbėjo šių varžybų organizatorius Gediminas Grigaitis. Pasak G.Grigaičio, jis tiki, jog kiti nepiktnaudžiaus varžybų organizatorių dosnumu ir operatyvumu.
„Šis sezonas mums kupinas ne tik malonių atradimų, kuriuos patyrėme dalyvaudami 4х4 Perimetro lenktynėse, bet ir džiaugiamės galėdami padėti varžybų organizatoriams ir prisidėdami prie tokių akcijų, - sakė lenktynininkas ir Stihl atstovas Kęstutis Juškevičius. – Jau vien dėl to, kad tam turime puikios įrangos, palengvinančios ir paspartinančios tokius darbus“. O M. Plukys neliko skolingas Kęstučiui, dar kartą įvertinęs savo pristatomą pikapą.
„Nissan Navara“ - universalus automobilis. Dar savaitgalį jis buvo lenktyninis, o šiandien be jo jau negalime apsieti remontuodami tiltą. Ne veltui jis pelnęs tarptautinį geriausio pikapo apdovanojimą ir puikiai tinka tiek darbams, tiek laisvalaikiui“, - sakė M. Plukys.

Lietuvos rally raid čempionato ir taurės varžybų spaudos centras –
Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“
El./paštas
visusbonus@dtiltas.lt
Tel. + 370 612 93662

 


Į Afriką – per Pabradės poligoną

2017-09-18

navarim

Saulėtą, kaip reta šiltą, panašėjančiame į vasarą šeštadienį nuleista Lietuvos automobilių Rally Raid čempionato ir taurės varžybų, kurias rengia VšĮ „Bekelės fiesta“, vėliava.
Paskutiniojo etapo lenktynės startavo ir finišavo Švenčionių rajone, Sariuose.

Neilgu greičio ruožu sezono uždarymo batalijas pradėję „Extreme“ grupės bekelės entuziastai kartu su besivaržančiaisiais „Tourism“ klasėje laimės ieškojo orientaciniuose ruožuose, daugiau nei 350 kilometrų nusidriekusiuose palei Švenčionių rajono perimetrą smėlio, žvyro, molio ir asfalto dangą turinčiais keliukais, bekele ir miškais.

„Sport“ klasės dalyvių laukė tas pats greičio ruožas Sariuose, o pagrindinė kova vyko dviejuose kiek daugėliau nei po 50 km ilgio greičio ruožuose Pabradės poligone.

Ankstyvą rytą į techninę komisiją susirinkę per dvi dešimtis bekelės entuziastų iš Lietuvos ir Latvijos bene labiau nei varžybų starto laukė pasirodančio lenktynių sportininko - ne vieno Dakaro maratono, „Africa Eco Race“ ir kitų prestižinių varžybų dalyvio Ginto Petraus, kuriam šįkart talkino Povilas Valaitis. Jiedu atvairavo specialiai maratoninėms lenktynėms paruoštą „Rally Raid UK“ automobilį. 

Tačiau jau pirmasis Sarių greičio ruožas parodė, jog prestižinės „Sport“ klasės dalyviai – ne pėsti, o jų pripažinti autoritetai negąsdina. Daugelio nuostabai G. Petrus prologe liko tik šeštas, o čia ir vėl madas diktavo sezono lyderis Vaidotas Paškevičius, šįkart su nauju šturmanu Domu Gužausku vairavę „Isuzu Vehi Cross“ visureigį. Jie 19,26 km ilgio trasą įveikė per 15 min. 51 sek.

Atsilikę mažiau nei pusantros minutės antri finišavo gerą spartą diktavę Merkys Saukevičius su Mindaugu Vasiliausku („Toyota Tacoma“), o treti – Ramūnas Baltramonaitis su Rimvydu Rimša („Land Rover Range Rover“), kurie M. Saukevičiui pralaimėjo tik 8 sek.

Tai rodė, jog sezono finiše niekas nėra linkęs taupyti nei jėgų, nei technikos. Šią nuostatą su kaupu patvirtino įvykiai Pabradės poligono trasoje, kur visureigiai ir skraidė ore, ir virto, kur varžybų įtampą atlaikė sportininkai, tai jų vairuojamų visureigių agregatai – ne visada.

Bene didžiausias netikėtumas - antrajame greičio ruože pabiręs čempionato lyderio V. Paškevičiaus, kuriam, pasiekti sezono finišą be menkiausių nuostolių, regis, jau niekas negalėjo sutrukdyti, „Isuzu Vehi Cross“ variklis.
Saukevičius ir vėl buvo priverstas atidėti viltis apie sėkmingą finišą dėl subyrėjusios pavarų dėžės, o uteniškių Virginijaus Narausko ir Gyčio Jackūno vairuojamas „Toyota Hilux“ apvirto, tačiau sulaukęs pagalbos ekipažas tęsė kovas ir vien už tai verti pagyrimo. Problemos lydėjo ir veržliai lenktynes pradėjusį R. Baltramonaitį.

Nepasisekė ir G. Petrui, kuris keletą metrų nuklydo nuo trasos, o ten laukė pelkė. Tad ekipažui teko įdėti daug pastangų besivaduojant iš jos spąstų, o, svarbiausia, prarasti marias taip brangaus lenktynėse laiko.

„Nedaug kuo ši organizatorių parinkta trasa skiriasi nuo Dakaro, - finišavęs lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ kalbėjo G. Petrus. – O kai kuriais sudėtingais komponentais – netgi pranoksta. Pavyzdžiui, Dakaro maratonuose suradęs teisingą kryptį gali spausti 2-5 km nesidairydamas į šalis, o čia posūkis veja posūkį. Prasnaudei vieną – laukia neprognozuojamos kliūtys, kaip mūsų atveju“.
Didžiulę ilgų nuotolių lenktynių patirtį turintis sportininkas gyrė šalies Rally Raid čempionato ir taurės varžybų organizatorius ir, jo nuomone, tikrai aukšto meistriškumo dalyvius.
„Mums, ypač naujajam šturmanui P. Valaičiui, besiruošiantiems gruodį vyksiančioms „Africa Eco Race“, tai buvo labai gera pamoka“, - sakė G.Petrus, kartu atskleidusi dar tobulintinus momentus reguliuojant automobilį.

Pabradės poligono smėlynuose debiutavo ir bekelės automobiliu tituluojamo „Nissan Navara“ pikapo naujoji modifikacija - daugelį apdovanojimų jau pelniusio pikapo „Nissan Navara Trek-1°“ versija, kurios pavadinimas „Trek-1°“ siejamas su „Navarre“ dykuma Ispanijos šiaurėje – -1° ilgumos.
„Simboliška, kad naująjį „Nissan Navara Trek-1°“, skirtą žemdirbiams, miškininkams, medžiotojams ar žvejams, pirmieji išbandė bekelės entuziastai, - džiaugėsi „Nissan Nordic Europe” komunikacijos vadovas Baltijos šalims Mindaugas Plukys. – Jei jis tenkina jų lūkesčius, neabejoju, kad šis ribotos laidos pikapas, kurio ratus suka 2.3 litro, 190 AG, 450 Nm dyzelinis variklis su dviem turbinomis, derinamas su septynių laipsnių automatine pavarų dėže, patiks ir pranoks lūkesčius visų tų, kurių poreikiams jis sukurtas“.
Poligono smėlynuose išbandyta „Nissan Navara Trek-1“ įrodė, jog ne veltui šios versijos vardas kildinamas iš dykumos. Būtent smėlynuose visureigis puikiai demonstravo nepriekaištingą pravažumą.

Teisėjams susumavus rezultatus, didžiausia šventė įsivyravo uteniškių Nerijaus ir Manto Kutkų, vairavusių „Mitsubishi Pajero“, stovykloje. Jie laimėjo paskutiniojo etapo lenktynes ir kartu gerokai pakėlė savo akcijų kainą galutinėje čempionato „Sport“ klasės įskaitoje.

„Sezoną pradėjome labai nesėkmingai, - dar nežinodamas galutinių rezultatų iškart po finišo kalbėjo N. Kutka. – Prieš savaitę „DHL Rally Elektėnai“ „stogą“ pasigavo mano sūnus Mantas. Tad gi negali amžinai mums nesisekti, ir į mūsų kiemą kažkada turi ateiti šventė!“.
Bekelės batalijų užgrūdintas Nerijus gyrė lenktynių organizatorius už itin gerai parinktą trasą, reikalaujančią ir patirties, ir atidos, nes klaidos joje skaudžiai baudžia.
„Ši trasa man labiau patiko nei garsieji, kietos dangos, akmenuoti ir ant prarajos krašto vinguriuojantys Naujosios Akmenės karjerų keliai, kur vyko antrojo etapo lenktynės - sakė N. Kutka. – Poligone gali savo ir žiūrovų džiaugsmui pašokinėti nuo tramplynų, nes nusileidimas ant minkšto smėlio – mažiau pavojingas automobiliui.“    

Antri po uteniškių liko vilniečių Andriaus Narkevičiaus ir Alvydo Valaškevičiaus ekipažas, vairavęs „Nissan Terano“, o trečiąją vietą iškovojo dar vienas uteniškių – Mindaugo Vijeikio ir Dariaus Vaišnoro ekipažas, vairavęs „Toyota Land Cruiser“ visureigį. Paškevičius po nesėkmės paskutiniajame greičio ruože liko ketvirtas, o G. Petrus – penktas.

„Extreme“ klasėje pergalę iškovojo Tytuvėnų sportininkų Egidijaus ir Andriaus Puidokų šeimyninis ekipažas, vairavęs „Toyota Land Cruiser“.
Jie pranoko antroje vietoje likusius kraštiečius iš komandos „Tytuva racing“ Raimondą Greičių su Vitalijumi Trakšeliu („Mitsubishi Pajero“) ir trečiuosius prizininkus iš „Raisto brolių“ Agnių Abraškevičių su Argintu Berlinsku, vairavusius „Mazda 2500“.

159 taškai pergalę „Tourism“ klasėje garantavo panevėžiečiams Modestui Bagdanavičiui su Vytautu Radzevičiumi („Jeep Cherokee“), kurie 9 taškais pralenkė kaimynus iš Panevėžio rajono Žibartonių kaimo Aurimą ir Algį Atkočiūnus („Land Rover Discovery“).
Trečiąją vietą laimėjo svečiai iš Latvijos Aigaras Mizga su Sigita Freimane. Jie vairavo „Toyota 4Runer“ ir pelnė 123 taškus.        

Sulig kiekvienu etapu vis drąsiau važiuoja šiemetiniai debiutantai, Kazlų Rūdos atstovai Darius Kasakaitis ir Kęstutis Juškevičius, vairuojantys „Nissan Navara“. Šįkart jie tenkinosi naujokams gėdos nedarančia septintąja vieta.  

Sveikindamas su sezono pabaiga paskutiniojo etapo laimėtojus, prizininkus ir visus lenktynių dalyvius Lietuvos automobilių sporto federacijos 4x4 komiteto pirmininkas ir šių varžybų organizatorius Gediminas Grigaitis pažadėjo, jog tai ne paskutinis susitikimas šiais metais. Netrukus bus susumuoti ir patvirtinti viso sezono rezultatai ir ta proga surengtame jo palydų vakare bus apdovanoti visų įskaitų čempionai ir prizininkai.

Edgaro BUIKO ir Andriaus LAUCIAUS nuotraukos

Varžybų
spaudos centras – Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“
El./paštas
visusbonus@dtiltas.lt
Tel. + 370 612 93662

2017m. Lietuvos automobilių rally raid čempionato ir taurės III etapo, "4x4perimetras.Švenčionys", rezultatai

2017-09-18

w4x4sv logo

Trečiojo etapo rezultatai

Klasė SPORT
Sport

Klasė EXTREME
Extreme

Klasė TOURISM
Tourism1