Naujienos

Naujienos


4x4 automobilių sporto teisėjai

2016-02-04

Ar yra Lietuvoje aukštos kvalifikacijos 4x4 automobilių sporto teisėjų?

liesis sarunas

Lietuvos automobilių sporto federacijos Teisėjų komiteto pirmininkas Š. Liesis

Smagu informuoti, kad 4x4 sportas Lietuvoje turi pirmą Nacionalinės kategorijos teisėją - tai G.Grigaitis. Jis nuo 2003m. organizuoja įvairius automobilių renginius: Lietuvos, Šiaurės Europos zonos (NEZ) čempionato etapus. Ne tik organizaciniai gebėjimai tapo  pretekstu suteikti jam Nacionalinę kategorij: jis dirba varžybų vadovu, komisaru ne tik Lietuvos bet NEZ čempionatų etapuose. Tai žmogus tvarkantis  4x4 automobilių sporto šaką reglamentuojančius dokumentus ir argumentuotai atstovaujantis 4x4 sportą federacijos Taryboje. G.Grigaitis  sukvietė į seminarą 4x4 sporto varžybų organizatorius, esamus ir būsimus šios automobilių šakos teisėjus. Yra subūręs jauną ir perspektyvų organizatorių - teisėjų kolektyvą, gebantį, naudojant naujausias technologijas, spręsti rezultatų skaičiavimo, trasos ir greičio kontrolės klausimus.
Tikiuosi, kad suteikta kvalifikacija Gediminui, motyvuos jaunimą dirbti ir įsijungti į Lietuvos automobilių sporto teisėjų gretas.

gg

Lietuvos automobilių sporto federacijos 4x4 komiteto pirmininkas

Mūsų sporto šakos teisėjai nėra tokie "garsūs", kaip kitų automobilių sporto šakų, Tačiau yra būrys žmonių, kurie jau ne vienerius metus teisėjauja bekelės varžybose. Jų kvalifikacija - nuo stažuotojo iki Nacionalinė kategorijos. Nacionalinės kategorijos turim vieną teisėją, du žmonės pirmos, aštuoni - antros, du trečios kategorijos ir vienuolika stažuotojų. Dauguma šių metų stažuotojų yra patyrę organizatoriai, kurie atetyje, tikiuosi, taps aukštos kvalifikacijos teisėjais.


Motociklai

2016-01-15

Beresnevicius w

Žinią, kad bekelės maratone "4x4 perimetras 2016" gali startuoti motociklai, komentuoja organizatorius G. Grigaitis: "Bandymų į  bekelės maratoną "4x4 Perimetras" įjungti motociklus buvo, bet neradome sprendimo. Tikuosi, šis kartas bus sėkmingas,  "Motoshop" kolektyvas, kuris pasiryžo priimti šį iššūkį - rimtas partneris ir jų patirtis organizuojant panašaus pobūdžio renginius nekelia abejonių. Savo Odisėją  dykumų maratone "Dakaras", lietuviai pradėjo nuo motociklų. 1995m. tai padarė Romualdas Beresnevičius, o į automobilius  musiškiai sėdo po 5 metų, - 2000-siais ir tai buvo R. Beresnevičius su šturmanu A. Lekavičiumi"


Bekelės maratonas "4x4 Perimetras" 2016 - birželio 29 - liepos 2d.

2016-01-09

001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013


Reziume ir perspektyva

2015-11-19

gg perimetras 2015

G. Grigaitis: panašu, kad 4x4 krizė baigėsi


Komunikacinis pranešimas
2015-11-19

Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) 4x4 komiteto pirmininko, šis sezonas tapo lūžio tašku, o ateinantys metai žada daug naujų iššūkių. Apie automobilių bekelės sporto šakų plėtrą, dabartinę situaciją ir ateities planus pasakoja G. Grigaitis.

Gediminai, sezonas jau baigėsi, geriausieji įvertinti ir apdovanoti. Kokie šie metai buvo Jūsų akimis?
Taip, sezoną užbaigėme visai neseniai, lapkričio 14 d. Kazlų rūdoje, pas mūsų rėmėjus ir bičiulius, kur pagerbėme šių metų geriausius ir ištvermingiausius lenktynininkus.

Patį sezoną galima suskirstyti į dvi kryptis: pravažumo arba „Trophy“ čempionatą, kurio dalyvių galutinis tikslas – prestižinės „Ladoga“ varžybos Rusijoje ir "Rally raid" / „Cross Country“ čempionatą. Čia važiuojančių sportininkų aukščiausias tikslas – Dakaro maratonas.

Žvelgiant į šiuos metus, galiu pasakyti, kad jie buvo tikrai įdomūs. Išlaikėme stabilų sportininkų skaičių, kuris nei augo nei mažėjo. Taip pat atsiskleidė nemažai jaunų perspektyvių sportininkų, tačiau jiems savo vertę dar reikės įrodyti, nes jau dabar žinau, kad kitamet grįš daug veteranų, kurie tikrai lengvai nenorės pasiduoti kovoje dėl lyderių pozicijų. Šis sezonas paklojo stiprius pamatus ateinantiems metams. Manau, kad tai - lūžio metas.

Prakalbote apie kitus metus. Gal galite papasakoti plačiau, ko galima tikėtis ateinančiame sezone?
Kalbant apie pravažumo čempionatą, tai dar nuo 2009 m., prasidėjus krizei, čempionatas nuo 7 etapų, kuomet startavo 93 ekipažai iš Latvijos, Estijos, Rusijos ir Lietuvos, susitraukė iki vieno etapo, kuris šiemet vyko kartu su Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) etapu. Kitais metais sugrįžta nemažai patyrusių organizatorių, todėl planuojame, kad vietoje vieno etapo turėtų vykti 5. Keli etapai bus visiškai naujose vietose – tai didelis džiaugsmas sportininkams, nes jie turės galimybę išbandyti save ir techniką dar nevažiuotuose  trasose.

Taip pat planuojame dvi naujas klases, kurios padės sportininkams mėgėjams pereiti į profesionalesnį lygį. Manau, kad dalyvių skaičius Lietuvoje turėtų išaugti iki 30-40. Atgimęs čempionatas visada yra įdomus, todėl į pravažumo sportą aš žiūriu labai optimistiškai.

Panaši situacija yra ir bekelės lenktynėse ("Rally raid" arba „Cross Country“), kur juntamas susidomėjimas ir sporto augimas.  Turime tikslą rengti  2016m Taurės varžybų 3 etapus, o 2017m. - 3 šalyse: Lietuvoje, Lenkijoje ir Latvijoje. Jau dabar pradėjome dirbti šia kryptimi ir, manau, kad 2017-aisiais galėsime džiaugtis pirmomis varžybomis, kuriose dalyvaus aukštesnio meistriškumo sportininkai su FIA reikalavimus atitinkančiais automobiliais.

Tradiciškai kitais metais liks ir Lietuvoje labai populiarus „4x4 perimetras“, 3 etapų Taurės varžybos. Jame, greičiausiai, liks tik viena klasė. Manome, kad šis sprendimas padės sportininkams greičiau persikelti į aukštesnį, profesionalų lygį ir sportinės klasės pilnavertį atsiradimą.

Šiemet per visus bekelės etapus turėjome 28 skirtingus ekipažus, neabejoju, kad kitais metais šis skaičius didės.

 Tikimės daryti renginių seriją, kuri bus skirta pritraukti plačiąją visureigių vairuotojų bendruomenę. Norime pasiekti kuo platesnę auditoriją. Pirmasis renginys įvyks jau gruodžio 19 d. „Subaru“ vairuotojams. Pasižiūrėsime, kiek yra šio sporto mylėtojų, kurie ne tik žiūri varžybas, bet ir patys nori jose dalyvauti.

Minėjote, kad yra jaučiamas šios sporto šakos atgimimas, grįžta veteranai. Kas lėmė tokius pokyčius ir susidomėjimą?
Taip, sugrįžta keli patyrę organizatoriai ir veteranai, atsirado besidominčio jaunimo. Neabejoju, kad šiam susidomėjimui labai daug įtakos turėjo mūsų sporto žvaigždės – Benediktas Vanagas, Antanas Juknevičius ir Saulius Jurgelėnas. Jie patys dar 2000 m. nemažai purvų ištaškė, o dabar ženkliai prisideda populiarindami 4x4 autosportą. Jauni entuziastai seka jų pėdomis, nori treniruotis ir kažkada išvažiuoti į Dakarą ar Ladogą.

Panašu, kad Lietuvoje 4x4 varomų automobilių sporto krizė baigėsi. Tai labai džiugina ir skatina dirbti dar intensyviau.

Pas mus situacija gerėja, o kokia ji pas kaimynus?
Kaimynus mes nustebinome. Pavyzdžiui, Latvijoje šiuo metu yra jaučiamas pravažumo sporto nuopolis. Prasidėjo kartų kaita, jauni sportininkai dar tik šį sportą ateina. Įdomu tai, kad žvelgiant į istoriją, latviai mums yra padėję išlipti iš krizės. Vienu metu didžiausia dalis dalyvių buvo iš kaimyninės šalies. Dabar, greičiausiai, mes juos gelbėsime.

visetas_logo


2015 m. atviro Lietuvos automobilių bekelės lenktynių čempionato suvestinė

2015-11-16

LASF logo

2015-Lietuvos-4x4-cempionatas